Anglické zkratky

Zvláštnosti angličtiny – Anglické zkratky

Co znamená lol už dávno víte, ale nezapomněli jste, co znamená r.i.p? Chatovací zkratky, internetové zkratky, sms zkratky i jiné zkratky v angličtině zde najdete přeložené do češtiny i vysvětlené anglicky.


strana 12

Vyhledávání zkratek v cizích jazycích

Tento odkaz může být velmi užitečný těm, kteří hledají anglické zkratky. Do jednoduchého vyhledávače zadáte zkratku a získáte její možné významy v různých kontextech i krátké definice. Hledat můžete také americké a kanadské poštovní kódy (zip codes) nebo internetové zkratky.

Jazyk portálu: angličtina

Zkratky.cz

Na stránce naleznete více než 15 000 zkratek rozdělených do nejrůznějších tématických oblastí, jakými jsou například politika, matematika, logistika, právo nebo chatovací zkratky. Nenajdete tu jen anglické zkratky (např. zkratka lol), ale i ty pocházející z latiny (zkratka ps), francouzštiny (zkratka pf) a dalších jazyků.

Jazyk portálu: čeština

Activities for ESL Students - Abbreviations

Zajímavá cvičení zaměřená na znalosti anglické gramatiky, slovní zásoby. Dále zde najdete i zábavná cvičení v podobě doplňovaček, křížovek a slovních hříček. Na webu je i spoustu dalších odkazů na stránky zabývající se angličtinou.

Jazyk portálu: angličtina

English for Academic Purposes - Matching Abbreviations

Stránka angličtiny pro akademické účely. Anglická gramatika a slovníček pojmů, se kterými se setkáte na akademické půdě, ale i třeba doporučené materiály pro výuku angličtiny. Stránka bude užitečná určitě všem, kteří hodlají studovat v zahraničí.

Jazyk portálu: angličtina

Help For English - Zkratky v běžné řeči

Nejčastěji používané anglicke zkratky, rady, jak je správně použít ve větě a jak se vyslovují. Uvedeny jsou i konkrétní věty s překladem do češtiny.

Jazyk portálu: čeština

Webopedia - SMS zkratky

Internetové zkratky pro vaši komunikaci na Facebooku, Twitteru, v sms zprávách, mailech a na diskusních fórech. Anglické chatovací zkratky se staly mezinárodně srozumitelným jazykem a dávno nestačí, že víte, co znamená lol, imho a btw.

Jazyk portálu: angličtina

Wikipedie - Zkratky v online diskusích

Přehledný výpis zkratek používaných v online diskuzích, na sociálních sítích a v sms zprávách. Co znamená rip, co je to lol, asap, afaik nebo myob? Anglická zkratka, její význam v angličtině a překlad do češtiny.

Wikislovník angličtiny - Zkratky

Wikislovník obsahující nejčastější anglické zkratky a jejich překlady do češtiny spolu s krátkou definicí. Už víte, co znamená LOL, CEO, VAT, CMYK, AKA a CAT?

Jazyk portálu: čeština

Allacronyms

Tento slovník anglických zkratek obsahuje přes tři miliony záznamů. Zkratky v angličtině jsou seřazené podle oborů a témat, jako věda, obchod, technologie, armáda nebo internetový slang.

Jazyk portálu: angličtina

List of Acronyms

Anglické zkratky používané v sms zprávách, na sociálních sítích a v diskuzních fórech. Chatovací zkratky a jejich význam v abecedním pořadí.

Jazyk portálu: angličtina

strana 12

Angličtina na internetu

Angličtina na internetu

Zdroje pro studium angličtiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů angličtiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o angličtině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Lingea - elektronické a knižní slovníky, jazykové nástroje a překlady

Vyhledat učebnici angličtiny – slovníku – DVD


Heureka
Zdroje informací o angličtině Studium a výuka angličtiny Procvičování angličtiny Studium a práce v zahraničí Cestování a poznávací zájezdy Zvláštnosti angličtiny

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy angličtina - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Specialisté na pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo

Specialisté na zkoušky z angličtiny

boční logoboční logo

Specialisté na online kurzy

boční logoboční logo

Specialisté na překlady

boční logoboční logo